Dnešná Bratislava po snehu ma poriadne prekvapila

Autor: Čínske dievča-Chen Lidka Liang 梁晨 | 14.1.2009 o 23:58 | Karma článku: 13,07 | Prečítané:  5401x

Rada sa dívam, ako očistom padajú snehové vločky z nebies. Radšej stojím na kopci a hľadím do diaľky na zasnežené hory a domčeky. Najradšej držím jednu jemnú ruku ísť na prechádzku po snehovej krajine. Svet snehu by mal byť čistý a krásny. Ale keď dnes som celý deň chodila po snehu ako v blate, všetký poetické myšlienky okamžite zmizli za hlbokými dolinami vysokými horami, naspäť do rozprávky...

  Doobeda začalo jemno sniežiť, bola som tým veľmi nadšená ako vždy. Okolo obeda keď som vychádzala zo školy, už všade je biele a sniežik ešte stále tancuje vo vzduchu. Len nieľkoľko krokov som kráčala, cítila som, že na ceste strašne šmýka. Sneh sa topil na zemi, na chodníku ľudia nastúpili priamo do vody so snehom v blate. Všade je tak, nielen pred školou na Šafku, ale aj pri zimnom štádione, pri Poluse...  

  Singaporskí študenti, ktorí momentalne študujú v Švejčiarsku, sa ma pýtali, či Bratislava je stále taká špinavá po snehu. Kým sme chodili po chodníku hore k pošte, nevideli sme ani meter štvorcový čisté miesto. Pri otázke som spomenula, keď minuly rok som zažila moju prvú zimu na Slovensku, tiež párkrát padal sneh v BA, vždy druhé ráno som si s nadšením povedala, bože, Slovensko si skutočne zaslúži to meno, že je vyspelá krajina priezmyslu, akí sú tí ľudia šikovní a usilovní,no, aj isto majú fantastické stroje na čistenie sneh na ulici,bez ohľadu na to, že padal taký veľký sneh, ale na ceste je všade neuveriteľne čisté, akoby na ne vôbec ani nebol sneh. Nepamätám si, že som sťažovala na cestu s blatom. A tento rok, čo sa stalo, len sa tešili zo slovenských éur a zabudli na svoje povinnosti?   

  Práve som váhala, ako mám odpovedať na ich otázku, oni sami mi povedali, že v Švejčiarsku len videli úžasný biely sneh, mestskí pracovníci sú veľmi šikovní a rýchli, len po snehu niekoľko hodín, všetky chodníky sú očistené pre ľudí, samozrejme aj pre autá na ceste. Švejčiarsko, oh pekné, takú krajinu treba vlastnými očami vidieť nie?   

  Dnes v BA som zažila najdlhšiu dopravnú zápchu, z internátu do školy trvalo vyše hodinu, električky meškajú, autobusy majú rýchlosť okolo 10km za hodinu v meste...najviac mi bolo ľuto, keď som videla, ako ťažko chodia starí ľudia s paličkami v blate. Naozaj Bratislava nebola taká, ani by taká nemala byť. Sneh pekne vyskúšal Bratislavu, vidno, že ešte veľa treba zlepšovať, aby ľudia skutočne mali doma najradšej, aby všetci sa cítili pokoj a bezpečnosť na svojej zeme v hociakom počasií v každom prípade.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kiska prijal Sakovú v paláci, Bugár k nej výhrady nemá

V Moste-Híd dúfali, že Smer vyberie za ministra vnútra človeka, ktorý nebude polarizovať spoločnosť. Kaliňákova spolupracovníčka im neprekáža.


Už ste čítali?